Menu
Obsługa klienta
  • Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.

Co to jest temperatura barwowa?Temperatura barwowa odnosi się do barwy światła emitowanego przez źródło światła. Jest ona wyrażana w stopniach Kelvina (K) w skali od 1000 do 12000. Im wyższa liczba Kelwinów, tym bielsze będzie światło.


Jaka jest różnica między zimną bielą a ciepłą bielą?


Temperatury od 2000 do 3000 K określa się jako „ciepłe kolory”, ponieważ emitują przyjemną żółtą lub pomarańczową poświatę. „Zimna biel” natomiast, to temperatura barwowa (3300-5300 K) charakteryzująca się neutralnym, orzeźwiającym odcieniem. Temperatury powyżej 5300 K są definiowane jako „światło dzienne”, ponieważ ten odcień koloru (niebiesko-biały) doskonale oddaje naturalne światło dzienne.


Dlaczego temperatura barwowa jest ważna?


W projektowaniu oświetlenia lub po prostu przy wyborze nowej żarówki ważne jest uwzględnienie temperatury barwowej. Wybór światła wpłynie na ogólną atmosferę i nastrój. Zalecane są ciepłe temperatury w celu tworzenia przytulnej, kameralnej i relaksującej atmosfery w domach, restauracjach, barach lub hotelach. Chłodne temperatury mają działanie energetyzujące i dlatego nadają się do zwiększenia koncentracji w biurach, szkołach i magazynach.


Czy mogę przyciemnić temperaturę kolorów?


Obecnie najnowszy postęp technologiczny w oświetleniu doprowadził do wprowadzenia innowacyjnych produktów, które pozwalają nie tylko ustawić jasność światła, ale także poprawić temperaturę barwową. Przełączając się z chłodnego światła na cieplejsze, będziesz mógł wpływać na otaczającą atmosferę, a także na ogólny nastrój za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu nie będziesz już musiał wybierać jednej temperatury barwowej, ale będziesz cieszyć się swobodą ustawiania tej, która bardziej odpowiada Twoim obecnym preferencjom, aktywności lub nastrojowi. Sprawdź już dziś!Którą temperaturę koloru wybrać?