• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Świetlówki kompaktowe

Żarówki CFL, znane również jako żarówki energooszczędne, są energooszczędnymi źródłami światła. Szeroka gama gniazd, od E14 do 2-pinów, sprawia, że użycie żarówek CFL jest łatwe. Żarówki CFL są dostępne w różnych temperaturach barwowych, takich jak wyjątkowo ciepła biel (2700K), ciepła biel (3000K), chłodna biel (4000K), a nawet światło dzienne (6500K). Bardzo popularne są serie Philips-PL, Osram Dulux i Sylvania Lynx CFL. Czy wiesz również, że istnieje jeszcze bardziej energooszczędna technologia oświetleniowa? Dzięki żarówkom energooszczędnym LED można zaoszczędzić nawet do 70 procent kosztów energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami energooszczędnymi. Przede wszystkim jednak, wersja LED CFL działa do 5 razy dłużej, dzięki czemu można zaoszczędzić o wiele więcej. Chcesz oszczędzać więcej? Sprawdź nasze LED CFL! Any-Lamp jest Twoim zaufanym dostawcą najwyższej jakości marek takich jak Philips, Noxion i Osram. Pamiętaj, aby sprawdzić swoje obecne gniazdo, kod koloru i lumen przed zakupem nowej żarówki energooszczędnej.

Filtruj wedługKategoria
Philips PL-C
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 537 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Co to są żarówki CFL?

Żarówki energooszczędne to źródła światła, które wytwarzają światło za pomocą ładunku gazowego w szklanej rurce. Nazywane są również świetlówkami kompaktowymi (CFL), co nawiązuje do ich oszczędnej konstrukcji. Przed nowoczesnymi żarówkami LED, żarówki CFL były najbardziej rozpowszechnioną alternatywą dla żarówek i świetlówek, ponieważ wymagały mniej mocy (watów), a tym samym miały pozytywny wpływ na rachunki za prąd. W międzyczasie jednak żarówki CFL zostały zastąpione przez wydajne diody LED. Są one dostępne w tych samych gniazdach, co tradycyjne świetlówki kompaktowe.

Jedną z najbardziej znanych cech żarówek energooszczędnych są opary rtęci, którymi wypełniona jest rura żarówki. Jest ona szkodliwa dla zdrowia i środowiska - ale tylko wtedy, gdy wydostanie się z lampy. Nowoczesne żarówki CFL są wyposażone w stop rtęci, który stanowi mniejsze zagrożenie dla zdrowia w przypadku pęknięcia żarówki. Jeśli chcesz pozbyć się żarówek CFL, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w innym rozdziale.

Główną wadą świetlówek CFL jest długa faza wstępnego nagrzewania, podczas której nie emitują one 100% strumienia świetlnego. Trwa ona od jednej do czterech minut, co sprawia, że lampy te nie są atrakcyjne dla krótkich okresów oświetleniowych. Również oddawanie barw przez żarówki energooszczędne nie jest najlepsze: wiele produktów osiąga pomiędzy 80 a 85 Ra, a więc oddaje kolory dobrze, ale nie całkowicie naturalnie. Dla porównania: w świetle słonecznym oddawanie barw osiąga maksymalną wartość 100 Ra i tym samym odtwarza kolory w sposób całkowicie naturalny.

 

Jaka jest różnica między żarówkami CFL a żarówkami LED CFL?

Żarówki LED przewyższają pod każdym względem żarówki energooszczędne. Co więcej, możesz znaleźć odpowiedni zamiennik LED dla każdej ze swoich starych żarówek CFL.

Największa zaleta: Diody LED świecą od razu jasno i nie wymagają czasu nagrzewania trwającego do czterech minut, jak niektóre żarówki CFL. Oznacza to, że nowoczesne diody LED można stosować również do krótkiego okresu świecenia. Ponadto żarówki LED CFL są znacznie bardziej wydajne niż zwykłe świetlówki CLF. Dzięki temu można zaoszczędzić do 70 % kosztów energii.

Pod względem żywotności żarówki LED CFL również wysuwają się na prowadzenie. Świecą one do 100 000 godzin, co odpowiada okresowi 32 lat - przy założeniu, że czas świecenia wynosi 60h/tydzień.

Diody LED przewyższają żarówki CFL również pod względem oddawania barw i wyboru temperatury barwowej. Wiele z produktów osiąga Ra 90-99 i tym samym odwzorowuje kolory niemal tak autentycznie jak światło słoneczne - różnicy nie da się wyczuć gołym okiem. Ponadto są one dostępne w popularnych barwach światła extra ciepłej bieli (2.700 K), ciepłej bieli (3.000 K), chłodnej bieli (4.000 K) i bieli dziennej (ponad 6.500 K).

 

Jakie gniazdka są dostępne dla żarówek CFL?

Żarówki CFL mają różne trzonki - dlatego pasują do wielu gniazdek. Najbardziej powszechne gniazda to:

  • 2G11 (4-pinowe)
  • G23 (2-biegunowe)
  • 2G7 (4-pinowe)
  • GR10q (4-pinowe)
  • E27
  • E14

Jeśli szukasz konkretnego gniazda, możesz skorzystać z naszej funkcji filtrowania po lewej stronie. Aby to zrobić, po prostu kliknij na oznaczenie, które chcesz filtrować w sekcji "Gniazda". Wyświetlą się wtedy tylko te produkty, które odpowiadają temu, czego szukasz.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.