• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Oświetlenie LED Downlights

Oprawy downlight LED zapewniają ekonomiczne sposoby wymiany tradycyjnych lamp optycznych CFL i PI-C ze zintegrowaną technologią LED.W porównaniu do średniej żywotności lampy PL-C, wynoszącej zaledwie 10 000 godzin,diody LED oprawki świetlne trwają do 50 000 godzin i zużywają do 50% mniej energii, co powoduje znaczne oszczędności w zakresie kosztów utrzymania i wymiany.Reflektory LED zapewniają szersze rozproszenie światła niż reflektory,dzięki czemu tworzą naturalny efekt "światła powierzchniowego",zapewniający komfortowe,wysokiej jakości oświetlenie w sufitach,korytarzach i pomieszczeniach recepcyjnych.Nasza gama ultra-cienkich zintegrowanych reflektorów LED jest wyposażona w sterowniki LED i jest dostępny w wielu rozmiarach z płytką głębokością montażu i wąskimi obręczami,co pozwala na szybką i łatwą integrację z systemami,tynki i sufity.Dostępne w ciepłych ,białych kolorach (3000K) i zimnych białych (4000K) i w różnych poziomach mocy,oprawy downlight LED emitują światło wysokiej jakości ,miękkie i bez migotania,które wygląda bardzo atrakcyjnie w każdym obszarze zastosowań.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 452 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Do czego nadają się spoty sufitowe?


Dzięki średniemu lub szerokiemu kątowi wiązki, spoty sufitowe LED są idealne do oświetlenia otoczenia. Produkty te zajmują szczególnie mało miejsca i dlatego nadają się optymalnie również do małych pomieszczeń (nawet z niskimi sufitami). W dużych pomieszczeniach downlighty mogą być również stosowane do podziału pomieszczenia na poszczególne strefy (np. do oddzielenia otwartej kuchni od jadalni lub pokoju dziennego).

Reflektory sufitowe są dostępne w wielu różnych markach, ale także w różnych kształtach (okrągłe lub prostokątne) i (jasnych) kolorach. Dzięki tej elastyczności spoty sufitowe LED są nie tylko popularne w domu, ale są również często stosowane, na przykład w postaci czarnych spotów sufitowych do oświetlenia gastronomii i restauracji.


Czy istnieją odchylane spoty sufitowe LED?


Niektóre oprawy typu downlight można obracać lub pochylać. W zależności od modelu, można wybrać kierunek światła przed montażem lub nawet dostosować go po montażu. Dzięki tej funkcji można idealnie oświetlić wnęki za pomocą spotów sufitowych LED.


Czy spoty sufitowe LED można ściemniać?


Tak, istnieją ściemniane spoty sufitowe. Można je znaleźć za pomocą funkcji filtrowania lub na naszej stronie kategorii "Ściemniane spoty sufitowe". Niektóre z produktów posiadają nawet funkcję ściemniania DALI. Dzięki temu można sterować kilkoma downlightami jednocześnie i w ten sposób zmieniać jasność w całym pomieszczeniu.


Czy istnieją spoty sufitowe LED o różnych klasach ochrony?


W zależności od obszaru zastosowania, Twój reflektor sufitowy LED powinien posiadać odpowiednią klasę ochrony IP. Pokazuje to stopień ochrony przed wodą, kontaktem i ciałami obcymi. Chcesz wykorzystać swój reflektor sufitowy na zewnątrz? Następnie należy upewnić się, że produkt posiada klasę IP co najmniej 65. Tego typu reflektory sufitowe można znaleźć za pomocą funkcji filtrowania lub na naszej stronie kategorii "Oświetlenie zewnętrzne LED". Jeśli natomiast planujemy montaż downlightu LED wewnątrz pomieszczeń, wystarczy stopień ochrony IP20 lub IP40 - pomieszczenia wilgotne są jednak wyłączone z tego przepisu. Bez względu na to, czy jest to łazienka, umywalnia czy garaż, w pomieszczeniach, w których downlight LED może zostać zachlapany, produkt powinien posiadać stopień ochrony IP44 lub IP54.


Jaka jest różnica między reflektorami natynkowymi a wpuszczanymi w sufit?


Istnieją dwa różne rodzaje spotów sufitowych. Reflektory wpuszczane w sufit mogą być wsuwane w sufit i są z nim zlicowane - dlatego produkty te są szczególnie niepozorne. Z kolei spoty natynkowe montowane są bezpośrednio na suficie, wycięcie nie jest wymagane. Produkty te są idealną alternatywą, jeśli instalacja downlightów nie jest możliwa lub pożądana. Za pomocą praktycznej funkcji filtra można wyświetlić tylko te miejsca, które są wpuszczane lub montowane powierzchniowo.


Montaż spotów sufitowych


Aby zainstalować downlight, postępuj zgodnie z krokami podanymi w tej instrukcji:


  1. Przed wymianą: Wyłączyć zasilanie! Dla większego bezpieczeństwa można wykręcić bezpiecznik.
  2. Odłącz przewód zasilający i usuń poprzednią lampkę. Alternatywnie: wykuć w suficie otwór z odpowiednim wycięciem na nową oprawę wpuszczaną LED.
  3. Zdejmij pokrywę swojego nowego reflektora sufitowego i podłącz kabel sieciowy UE: brązowy kabel należy do L, niebieski do N. Następnie przykręć pokrywę z powrotem.
  4. Podłącz kabel zasilający do sieci elektrycznej.
  5. Wcisnąć uchwyt oprawy całkowicie w wycięcie (nie jest to konieczne w przypadku reflektorów natynkowych) i umieścić wpuszczany spot sufitowy.
  6. Włączyć zasilanie.


Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.