• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Na zewnątrz

Na tej stronie znajdą Państwo szeroki asortyment lamp zewnętrznych: naświetlacze, reflektory, lampy ścienne LED i wiele innych. Te rozwiązania oświetleniowe są idealne do różnych zastosowań: na stadionach, dworcach, parkingach, w ogrodach, na podjazdach i innych. Ważne jest, aby sprawdzić stopień ochrony przed cieczami i ciałami stałymi (IP), ponieważ do użytku zewnętrznego oprawy oświetleniowej wymagany jest stopień ochrony IP co najmniej 65. Aby szybko znaleźć żądaną lampę zewnętrzną, można filtrować wyniki według typu montażu lub strumienia świetlnego. Wszystkie lampy zewnętrzne na tej stronie zostały zaprojektowane przez najbardziej renomowane marki w branży oświetleniowej, takie jak Philips, Noxion, Steinel i Ledvance, dzięki czemu wykorzystują najnowsze technologie LED, oferując znaczące korzyści w zakresie oszczędności energii, trwałości i jakości oświetlenia.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 780 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Oświetlenie zewnętrzne LED: funkcjonalność i elegancja

Podobnie jak wszystkie światła i żarówki w domu lub biurze, lampy zewnętrzne powinny być wybierane starannie. Oświetlenie zewnętrzne, w rzeczywistości, musi być bardziej niż kiedykolwiek praktyczne i wydajne, a jednocześnie dekoracyjne i w harmonii z otoczeniem, w którym się znajduje. Dlatego też istnieje tak wiele różnych modeli lamp zewnętrznych, a poniżej pomożemy Ci wybrać rodzaj oświetlenia, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Jakie lampy zewnętrzne led do jakiego obszaru? 

Ogród: istnieje wiele sposobów, aby oświetlić swój ogród lub podwórko. Na przykład, można wyłożyć podjazd reflektorami LED lub lampami zasilanymi energią słoneczną, które są najbardziej energooszczędnym wyborem. Można je również wykorzystać do podświetlania kwiatów lub roślin. Z drugiej strony, jeśli chcesz oświetlić drzewo lub nawet front domu, reflektory LED są najbardziej odpowiednim wyborem. 

Taras i balkon: Rodzaj oświetlenia wybranego dla tarasu lub balkonu powinien nie tylko oświetlać obszar, ale także pomagać w tworzeniu przyjaznej atmosfery. Dlatego tak ważna jest temperatura barwowa wybranego przez Ciebie światła. Zalecamy wybór lamp o barwie światła około 3000K. Ponadto, te lampy zewnętrzne będą pod oczy wszystkich, a zatem dobrze jest rozważyć estetyczny składnik, jak również. Na przykład reflektory sufitowe LED to idealny wybór do oświetlania balkonów i tarasów. 

Wejście: Źródła światła przy wejściu do domu lub firmy spełniają kilka funkcji: wskazują drzwi wejściowe i chronią przed włamywaczami. Świetnie nadają się do tego zewnętrzne lampy ścienne, które można łatwo zamontować obok drzwi wejściowych. W przypadku, gdy istnieje zadaszenie, można również zdecydować się na zewnętrzną lampę sufitową. Z kolei do oświetlenia wjazdu do garażu najlepiej wybrać naświetlacz LED. 

Jakiego poziomu ochrony potrzebuje zewnętrzne oświetlenie LED? 

Oświetlenie zewnętrzne LED musi być odporne na warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, pył lub ziemia nie mogą uszkodzić opraw. Stopień ochrony lampy lub żarówki jest wskazywany przez indeks IP (ingress protection), który składa się z dwóch cyfr. Pierwsza cyfra zawiera się w przedziale od 0 (brak ochrony) do 6 (całkowita ochrona przed pyłem) i oznacza stopień ochrony przed wnikaniem stałych ciał obcych, takich jak pył. Druga cyfra określa natomiast stopień ochrony przed wilgocią i przenikaniem cieczy i mieści się w zakresie od 0 (brak ochrony) do 8 (ochrona przed skutkami ciągłego zanurzenia). Zalecamy wybór stopnia ochrony IP w zależności od miejsca i rodzaju zastosowania oprawy. Na przykład, lampy zainstalowane pod zadaszeniem powinny mieć stopień ochrony IP co najmniej 44. Jeśli natomiast lampa nie będzie miała żadnej ochrony, lepiej wybrać oprawy z IP67. 

Masz wybór materiałów jest ważne, ze względu na pogodę. Wiele lamp zewnętrznych jest wykonanych ze stali nierdzewnej, ale istnieją również modele wykonane z aluminium lub poliwęglanu. 

Jakie są rodzaje zewnętrznych lamp LED? 

Lampy ścienne lub sufitowe, rustykalne lub nowoczesne - tutaj znajdziesz wszystkie rodzaje zewnętrznych systemów oświetlenia LED. Najpopularniejsze z nich to:

  • Reflektory LED lub reflektory punktowe 
  • Wodoodporne oświetlenie LED 
  • Lampy ścienne LED
  • Lampy zasilane energią słoneczną 
  • Ściemniane lampy zewnętrzne

Oprócz szerokiej gamy kształtów, można wybierać spośród wielu marek, takich jak Ledvance, Philips, Steinel czy Noxion.

Zewnętrzne oświetlenie LED z czujnikiem

Innym popularnym rodzajem oświetlenia zewnętrznego LED jest oświetlenie z czujnikiem. Oprócz tego, że są wygodne, oprawy te są również bardzo energooszczędne, ponieważ włączają się tylko wtedy, gdy są potrzebne. Generalnie wybór jest pomiędzy czujnikiem ruchu a czujnikiem zmierzchowym. Zobacz wszystkie nasze lampy zewnętrzne LED z czujnikiem. 

Oświetlenie zewnętrzne LED z oświetleniem awaryjnym

Niektóre produkty z naszej oferty posiadają również światło awaryjne. Oznacza to, że jeśli zabraknie prądu, lampy te będą nadal dostarczać światło przez jakiś czas. W naszym asortymencie znajdują się lampy zewnętrzne LED o 1 lub 2 godzinnej autonomii. 

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.