• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Żarówki LED kapsułkowe

Lampy LED Capsule są znane ze swojej niewielkiej wielkości, gwintu dwustronnego i prostej wymiany. Lampy te można nawet umieścić w najbardziej kompaktowych urządzeniach. Tradycyjnie,te lampy z pinami wyposażone są w technologię halogenową, ale są teraz dostępne również w (ściemnialne) wariancie LED. Poprzez przełączenie na LED oszczędzasz na kosztach energii bez poświęcania aktualnej jakości światła. Ponadto, nie musisz wymieniać oświetlenia przez lata, ponieważ lampy trwają 20 razy dłużej niż żarówki halogenowe. Zawsze sprawdzaj rozmiar lampy LED, ponieważ może różnić się nieco od wariantu halogenowego
Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 142 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Co to jest lampa z trzpieniem?

Lampy z trzonkiem zawdzięczają swoją nazwę kształtowi trzonka GX i GUX. Gniazda o tym kształcie mają dwa bolce na końcu. Są one również nazywane pinami i są odpowiedzialne za kontakt. Litera G oznacza materiał szklany, z którego pierwotnie wykonane były styki. Dodatkowa litera U informuje, czy gniazdo posiada obustronny rowek poprzeczny. Znak X służy jako symbol zastępczy. Wskazuje on dokładny rozstaw pinów.

Jakie są rodzaje lamp z trzonkiem?

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór lamp LED z trzonkiem. Są to cztery najpopularniejsze modele:

  • Lampy LED z trzonkiem G4: W tych lampach trzonki są oddalone od siebie o 4 mm. Diody LED G4 mogą być nawet w niektórych przypadkach przyciemniane.

  • Lampy LED z trzonkiem G9: Gniazda lamp z trzonkiem mają podstawę, w której bolce są oddalone od siebie o 9 mm. Są one również częściowo ściemnialne i pracują przy napięciu 230 V, dzięki czemu można je podłączyć bezpośrednio do sieci elektrycznej.

  • Podstawy LED z trzpieniem GY6,35: Rozstaw trzpieni w kompaktowych lampach LED wynosi 6,35 mm. Produkty te nie są ściemnialne.

  • Lampy LED z trzonkiem R7s: R7s LED to lampy LED z trzonkiem, które mają po jednym trzonku na każdym końcu. Tak zwane lampy szpilkowe mają długość 78 mm lub 118 mm.

 

Do czego nadają się lampy z trzpieniem?

Lampy LED z trzonkiem są używane w szerokim zakresie zastosowań, ponieważ są dostępne z dużymi i małymi kątami wiązki oraz w trzech różnych temperaturach barwowych (ekstra ciepła biel, ciepła biel i chłodna biel). Lampy ołówkowe są zazwyczaj bardzo małe i dlatego mogą być z dobrym skutkiem stosowane w gablotach lub innych meblach do oświetlenia. Specjalne modele, takie jak te z podstawą R7s, są również często używane do oświetlania parkingów.

 

Czy mogę wymienić żarówkę halogenową na LED?

Lampy z dwoma pinami, są nieskomplikowane do wymiany na model LED. Zmiana jest tak prosta, jak wymiana konwencjonalnej lampy, która nie nadaje się już do użytku. Musisz tylko pamiętać o następujących kwestiach: Przed zakupem diody LED należy upewnić się, że ma ona odpowiednie wymiary. Podobnie, latarka LED powinna mieć odpowiednią moc. Dzięki naszej funkcji filtrowania "Wymienione (Watt)" można wyświetlić odpowiednie lampy.


Prawidłowa utylizacja lamp z trzpieniem

Zdecydowałeś się na lampy LED z trzonkiem piórkowym? Świetnie, w takim razie utylizacja jest dość prosta, ponieważ diody LED nadają się do recyklingu. Ponieważ lampy nie zawierają substancji toksycznych, takich jak rtęć, lecz cenne materiały, można je oddać do miejskich punktów zbiórki, takich jak centra zbiórki odpadów niebezpiecznych i centra recyklingu lub bezpośrednio do producenta albo do punktów sprzedaży sprzętu elektronicznego.
Czy nadal masz w domu tradycyjne lampy z trzonkiem? Wtedy można je bezpiecznie wyrzucić do odpadów domowych, ponieważ klasyczne lampy długopisowe są halogenami i nie zawierają rtęci - ale także żadnych cennych substancji.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.