• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Świetlówki

Na NowaŻarówka.pl mogą Państwo kupić świetlówki o różnym kształcie i rozmiarze, które są odpowiednie dla każdego rodzaju opraw. W naszej ofercie znajdą Państwo standardowe świetlówki T8, T5, świetlówki circular oraz wiele innych. Wszystkie nasze świetlowki posiadają gwarancję w całościi. Długość i moc (W) świetlówek jest ze sobą związana, dlatego należy wybrać odpowiednią średnicę i długość podczas ich wymiany. Poza tradycyjnymi świetlówkami oferujemy Państwu także świetlówki LED Tubes jako alternatywę. Czy wiedzą Państwo, że przechodząc LED są w stanie Państwo zaoszczędzić nawet do 80% zużycia energii? Świetlówki LED są energooszczędne ze względu na ich długą żywotność oraz wysoką sprawność energetyczną. Oferujemy świetlówki w niskich cenach i to z szybką dostawą! Jeśli mają Państwo jakieś pytania, prosimy wysłać e-mail lub skontaktować się telefonicznie z naszym działem obsługi klienta.
Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 769 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Gdzie są używane świetlówki?

Świetlówki mogą być używane w bardzo różnych obszarach zastosowań - zarówno w sektorze prywatnym, jak i komercyjnym. Dzięki swojej emisji światła na dużej powierzchni, solidności, wydajności i trwałości, świetlówki te są głównie używane w pomieszczeniach gospodarczych. Również jako wodoodporne oprawy LED świetlówki są idealne, ponieważ wiele modeli posiada odpowiednie klasy ochrony, aby funkcjonować jako oświetlenie lustra lub w obszarach zewnętrznych.

  • Piwnica
  • Garaż
  • Umywalnia
  • Łazienka
  • Garaże parkingowe
  • Biura i salony sprzedaży
  • Pralnie
  • Hale przemysłowe i wystawowe

 

Jakie świetlówki istnieją?

Ze względu na ich elastyczne możliwości zastosowania, świetlówki są dostępne w różnych długościach, mocach i z różnymi oprawami (trzonkami). Dla wygody dokonaliśmy poręcznej klasyfikacji wszystkich naszych świetlówek na podstawie średnicy trzonka. W Lampdirect jesteś we właściwym miejscu, jeśli chodzi o następujące świetlówki:

Świetlówki TL Mini → Te kompaktowe świetlówki T5 mają trzonek G5 i średnicę 16 mm.

Świetlówki T2 → Te świetlówki mają średnicę rurki tylko 7 mm i są znane jako bardzo cienkie i kompaktowe świetlówki.

Rurki TL T5 → Te rurki TL mają złączkę G5, w której dwa kołki są oddalone od siebie o dokładnie 5 mm. Świetlówki o długości 150 cm mają średnicę 16 mm.

Świetlówki T8 (TL-D) → Posiadają trzonek G13 i są dostępne w długościach do 177 cm. Średnica tych tak zwanych świetlówek TL-D wynosi 26 mm.

Świetlówki T12 → Są dostępne w Lampdirect w długościach do 150 cm. Tuby mają średnicę 38 mm i podstawę G13.

W jakich temperaturach barwowych dostępne są świetlówki?

Świetlówki są dostępne nie tylko w czterech klasycznych temperaturach barwowych (extra) ciepłej bieli, chłodnej bieli i bieli światła dziennego. Znajdziesz również produkty z barwą światła ultrafioletowego. Tak zwane lampy z czarnym światłem możesz obejrzeć używając filtra "Barwa światła (Kelvin)". Są one używane albo jako światła pokazowe i dyskotekowe, albo do stosowania w elektronicznych pułapkach na owady.

Jak działają lampy fluorescencyjne?

Lampy luminescencyjne są niskociśnieniowymi gazowymi lampami wyładowczymi. Do ich wypełnienia potrzebny jest gaz szlachetny - używa się argonu, neonu, kryptonu lub helu. Wnętrze rurki pokryte jest substancją fluorescencyjną, która powoduje fluorescencję światła. Dodatkowo para rtęci służy do emitowania promieniowania UV, które jest przekształcane w światło przez powłokę. Ogrzana katoda żarowa w próżni szklanej rurki emituje elektrony poprzez emisję żarową i zapala wypełnienie gazowe. Wymaga to wysokiego napięcia zapłonu, które jest dostarczane przez statecznik. Wstępne podgrzanie elektrod skraca czas potrzebny do zapłonu. Zapalony gaz działa jak przewodnik elektryczny i w świetlówce tworzy się tzw. plazma niskociśnieniowa. Emituje ona światło, gdy atomy rtęci są wzbudzane przez elektrony. Powstałe w ten sposób światło UV jest zamieniane przez powłokę na światło białe.

Czy jest różnica między lampami neonowymi a świetlówkami?

Lampy fluorescencyjne, które zawierają tylko neon, nazywane są neonówkami. Dziś jednak prawie w ogóle się ich nie produkuje - ale termin "lampa neonowa" przetrwał i często jest mylnie używany w odniesieniu do wszystkich świetlówek. Kojarzy się ono z zimnym, zawsze migoczącym światłem, którego na ogół nie ma w klasycznych świetlówkach. Nazwa świetlówka lepiej i trafniej charakteryzuje te niskociśnieniowe gazowe lampy wyładowcze.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.