• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
 • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
 • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Oprawy LED do montażu ściennego

Lampy przegrodowe LED zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i podwyższoną widoczność zarówno wewnątrz,jak i na zewnątrz,podczas gdy pracują w znacznie niższych kosztach niż tradycyjne lampy CFL.Nasza gama Lamp przegrodowych LED łączy w sobie eleganckie i minimalistyczne konstrukcje z wbudowanymi modułami LED zapewniającymi oszczędność energii nawet do 50% i są odpowiednie do stosowania na ścianach i sufitach w korytarzach,klatkach schodowych,parkingach,chodnikach i jako ogólne oświetlenie.Lampy przegrodowe LED są dostępne z wbudowanymi czujnikami ruchu i bez niego,oraz zapewniają 360 stopni atrakcyjnego oświetlenia.Wewnętrzne przegrody typu Noxion LED marki Premium zapewniają taką samą jasność,jak dwie żarówki CFL 18W, a zużycie energii wynosi zaledwie 13W , trwają nawet do 35 000 godzin i zawierają opalowy dyfuzor,rozprowadzają wygodne,ostre oświetlenie wszędzie tam,gdzie je ustawisz.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 136 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Co to jest gródź?

Grodzie to lampy ścienne i stają się one coraz bardziej popularne, ponieważ oprócz tego, że zapewniają światło, są także prawdziwymi meblami. Lampy te są bardzo uniwersalne i możesz wybrać różne style, wzory, kształty i kolory. Mogą też obsługiwać różne typy żarówek.

Grodzie LED

Spośród wielu lamp ściennych, które istnieją, grodzie LED są zdecydowanie warte przyjrzenia się. Technologia LED ma wiele zalet, ale oto główne z nich:

 • Pierwszą i najważniejszą jest ogromna oszczędność energii lamp LED, które całą energię zamieniają w światło, nie rozpraszając jej na ciepło, a co za tym idzie, mają mniejsze zużycie. Możesz zaoszczędzić nawet do 70% na rachunkach za prąd!
 • LED-y emitują też jasne i mocne światło, które włącza się natychmiast i nie migocze;
 • Żarówki LED mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki i mogą pracować nawet do 70 000 godzin. Jeśli, na przykład, masz lampę ścienną LED o średniej żywotności około 50 000 i utrzymujesz ją włączoną przez 8 godzin dziennie, będzie ona działać przez 17 lat, co znacznie zmniejsza koszty konserwacji i wymiany;
 • Lampy LED nie zawierają również żadnych toksycznych substancji, a ich komponenty mogą być poddane recyklingowi, co czyni z nich najbardziej zrównoważony wybór oświetlenia;
 • Żarówki LED nie emitują już tylko zimnego światła, ale są dostępne w różnych temperaturach barwowych: ciepłej bieli (3,000K) i chłodnej bieli (4,000K).

Ściemnialne grodzie LED

Istnieją również grodzie, które mogą być ściemniane, co oznacza, że intensywność emitowanego przez nie światła może być regulowana. Innymi słowy, możesz przejść od jaśniejszego światła do mniej jasnego w mgnieniu oka, wszystko czego potrzebujesz to ściemniacz LED.

Na Any-lamp znajdziesz ściemniane lampy ścienne, jak również ściemniane do ciepłych przegród, z którymi możesz regulować i zmieniać zarówno temperaturę barwową, jak i intensywność światła. Użyj naszych filtrów, aby wyświetlić lampy ścienne ściemniane do ciepłych.

Gdzie instalować grodzie LED?

Te systemy oświetleniowe mogą być z łatwością stosowane w wielu różnych środowiskach. Pierwszym dużym rozróżnieniem jest rozróżnienie pomiędzy kinkietami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Wewnętrzne grodzie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ mogą albo idealnie pasować do pomieszczenia, w którym się znajdują i pozostać niezauważone, albo stać się elementem dekoracyjnym samym w sobie. Czy to LED, nowoczesne, vintage, rustykalne czy designerskie, te lampy ścienne zaspokoją wszystkie gusta! Lampy ścienne często znajdują swoje miejsce w sypialni, łazience, przedpokoju lub na schodach. Innymi słowy, lampy ścienne mogą być umieszczone wszędzie!

Istnieją również grodzie do użytku zewnętrznego, które są odporne na działanie żywiołów, w przeciwieństwie do lamp ściennych przeznaczonych do zamkniętych pomieszczeń. Zanim kupisz gródź LED przeznaczoną do otwartej przestrzeni, upewnij się, że jest ona wystarczająco zabezpieczona przed wodą i kurzem. Lampy zainstalowane pod balkonem lub podobnym miejscem powinny mieć IP co najmniej 44, natomiast jeśli Twoja zewnętrzna lampa ścienna nie ma żadnej ochrony i nie da się jej naprawić przed deszczem, lepiej wybrać taką, która ma IP65. Dodatkowo, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że gródź LED zostanie uderzona lub przewrócona, powinieneś również zwrócić uwagę na indeks IK, który waha się od 00 do 10 i wskazuje stopień ochrony przed uderzeniem. 

W każdym przypadku zalecamy, byś zdecydował się umieścić swoją gródź na takiej wysokości, by nie oślepiała cię, gdy jest włączona. Lampa powinna więc być zamocowana na wysokości większej niż wysokość twoich oczu, dlatego zalecamy, byś umieścił ją na wysokości co najmniej 170 cm nad ziemią.

Jaką gródź wybrać

Wybór przegrody zależy w dużej mierze od pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Na przykład do sypialni lub salonu polecamy wybrać taką, która daje dość ciepłe światło, które jest znane jako przytulne i relaksujące. Dla tych pomieszczeń idealne jest światło o barwie 3000K. Do pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia, gdzie musisz być w stanie dostrzec więcej szczegółów, polecamy grodzie LED emitujące chłodne białe światło (4000K).

Wreszcie, jeśli szukasz lampy ściennej, która dostosowuje się do różnych potrzeb oświetleniowych, dobrym wyborem są grodzie LED dim to warm, ponieważ pozwalają one na regulację temperatury i intensywności światła oraz przejście od światła bardzo ciepłego (2 700K) do zimnego (4 000K).

W Any-lamp możesz wybierać spośród kinkietów LED najlepszych marek, takich jak Philips i Noxion, które zapewniają wysokiej jakości oświetlenie o minimalistycznym i nowoczesnym wyglądzie.

Grodzie LED z czujnikami ruchu

Istnieją również grodzie LED z wbudowanym czujnikiem ruchu. Lampy te są najlepsze dla obszarów, które nie wymagają stałego oświetlenia, takich jak schody czy korytarze, ponieważ automatycznie włączają się, gdy czujnik wykryje ruch i wyłączają się, gdy ruch ustaje. Chociaż oświetlenie LED już oszczędza dużo energii w porównaniu z innymi źródłami światła, grodzie z czujnikiem zaoszczędzą jeszcze więcej, ponieważ włączają się tylko wtedy, gdy są potrzebne. 

Co więcej, oferujemy również grodzie z czujnikiem zmierzchowym, które włączają się automatycznie, gdy słońce zachodzi. Tego typu lampy są często instalowane w przestrzeniach zewnętrznych, takich jak ogród czy balkon, ale możesz je również umieścić w pobliżu drzwi wejściowych. 

Jak zainstalować gródź LED?

Zamontowanie lampki ściennej nie jest trudne i przy odrobinie staranności można to zrobić nawet jeśli nie masz doświadczenia. Oto jak:

 • Po pierwsze, musisz zdecydować, gdzie ją zainstalować i zaznaczyć na ścianie dokładne punkty, które następnie należy wywiercić i wykorzystać do przymocowania podstawy lampy za pomocą śrub lub kołków; 
 • Następnie musisz podłączyć instalację elektryczną. Ten krok jest najbardziej delikatny i musi być wykonany bezpiecznie: wyłącz zasilanie i załóż rękawice elektryka przed kontynuacją. 
 • Upewnij się, że kable elektryczne wychodzące ze ściany lub z przepustu są wystarczająco długie, by móc z nimi pracować i że usunąłeś gumową osłonę na kilka centymetrów ze wszystkich końców; 
 • W tym momencie jedyne, co musisz zrobić, to połączyć trzy przewody elektryczne w lampie tha; 
 • Kiedy to zrobisz, możesz przystąpić do montażu pozostałej części lampy i, jeśli to konieczne, włożyć żarówkę; 
 • Następnie ponownie podłącz zasilanie i włącz światło!

Możliwe jest także zainstalowanie lampki ściennej, jeśli na ścianie, na której chcesz ją umieścić, nie ma żadnej oprawy. W takich przypadkach po prostu wybierz lampkę ścienną z przewodem i wtyczką, którą będziesz mógł podłączyć do najbliższego gniazdka elektrycznego i po prostu przymocuj lampkę do ściany za pomocą prostych śrub.

Lampy przegrodowe LED zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i podwyższoną widoczność zarówno wewnątrz,jak i na zewnątrz,podczas gdy pracują w znacznie niższych kosztach niż tradycyjne lampy CFL.Nasza gama Lamp przegrodowych LED łączy w sobie eleganckie i minimalistyczne konstrukcje z wbudowanymi modułami LED zapewniającymi oszczędność energii nawet do 50% i są odpowiednie do stosowania na ścianach i sufitach w korytarzach,klatkach schodowych,parkingach,chodnikach i jako ogólne oświetlenie.Lampy przegrodowe LED są dostępne z wbudowanymi czujnikami ruchu i bez niego,oraz zapewniają 360 stopni atrakcyjnego oświetlenia.Wewnętrzne przegrody typu Noxion LED marki Premium zapewniają taką samą jasność,jak dwie żarówki CFL 18W, a zużycie energii wynosi zaledwie 13W , trwają nawet do 35 000 godzin i zawierają opalowy dyfuzor,rozprowadzają wygodne,ostre oświetlenie wszędzie tam,gdzie je ustawisz.

Pokaż więcej

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.