• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Panele LED

Jakość oświetlenia w biurze może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracowników ,zapewniając czyste,ostre światło, które zwiększa widoczność ,a także zwiększa czujność,dobre samopoczucie i poprawia koncentracje.Po przełączeniu na panele LED produktywnośc personelu nie jest jedyną poprawą.Średni czas życia wynoszący 50 000 godzin i potencjalne oszczędności energii nawet nawet o 50% w porównaniu do oświetlenia fluorescencyjnego T5 i TL-D/T8 ,technologia LED zintegrowana z naszą gamą superdelikatnych,wszechstronnych i atrakcyjnych paneli LED obniży koszty.Panele LED można łatwo zainstalować w miejscach o ograniczonej wysokości sufitu i są zaprojektowane tak,aby idealnie zintegrować się z sufitem podwieszanym,aby uzyskać wykończone powierzchnie biurowe profesjonalnie wykończone.Wszechstronne ,ultra cienkie konstrukcje umożliwiają również swobodne zawieszenie poprzez zestaw do zawieszania lub zestaw do montażu powierzchniowego.Wprowadzenie soczewki mikroprazmatycznej zmniejsza odblaski ,aby sprostać europejskim przepisom oświetleniowym i zapewnia miękką,rozproszoną atmosferę oświetlenia.I to nie tylko pomieszczenia biurowe,które mogą korzystać z oszczędności energii LED. Panele LED są idealne do użytku w szkołach,bibliotekach,szpitalach i punktach gastronomicznych.

Filtruj wedługKategoria
Econox panel
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 444 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Jakie są zalety paneli LED?

Panele LED mają wiele zalet, które stają się szczególnie wyraźne w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami światła. Z reguły zastępują one świetlówki, ale bez problemu można nimi zastąpić również każdy inny rodzaj lampy sufitowej lub reflektora sufitowego.


Jeśli porównamy panele LED ze świetlówkami, szybko okaże się, że są one znacznie bardziej wydajne. Jednym z powodów jest to, że zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Można więc zaoszczędzić nawet do 70% na kosztach energii. Z drugiej strony, mają dłuższą żywotność i nie są tak podatne na uszkodzenia. Koszty wymiany i konserwacji są więc niższe. Jest to korzystne nie tylko dla Twojego portfela, ale również dla środowiska. Panele LED nie zawierają również toksycznych gazów i mogą być poddawane recyklingowi.


Kolejną zaletą jest to, że rozpraszają światło, a nie emitują go w sposób ukierunkowany. W ten sposób powstaje pośrednie oświetlenie, które nie oślepia osób znajdujących się w pobliżu i jest idealne do oświetlenia otoczenia w danym pomieszczeniu lub obszarze. Na przykład w biurze jest to obowiązkowe: wartość UGR lamp i opraw oświetleniowych nie może tu przekraczać 19. Panele LED spełniają ten wymóg.


Instalacja jest prosta, szczególnie w przypadku sufitów rastrowych: wystarczy wymienić jeden z paneli na panel LED o odpowiednim rozmiarze. Oferujemy panele we wszystkich popularnych rozmiarach, w tym: 60x60 cm i 30x120 cm.


Jeśli nie posiadasz sufitu rastrowego, nie stanowi to problemu: używając odpowiednich akcesoriów, możesz z łatwością przymocować nasze panele LED bezpośrednio do sufitu lub nawet je zawiesić.
Kolejna zaleta: Panele LED są dostępne również w wersjach Smart Lighting. Począwszy od produktów DALI, aż po pojedyncze oprawy, którymi można sterować bezpośrednio za pomocą smartfona lub tabletu, a następnie tworzyć indywidualne plany oświetleniowe.


Wszystkie zalety w skrócie:

  • Niskie zużycie energii
  • Niższe koszty wymiany i konserwacji
  • Panele LED nie zawierają toksycznych materiałów
  • Diody LED nadają się do recyklingu
  • UGR <19
  • Łatwość instalacji


Dlaczego panele LED są szczególnie odpowiednie dla biur?

Panele LED najlepiej nadają się do biur z kilku powodów: Jak opisano powyżej, można je łatwo zainstalować w sufitach rastrowych. Dzięki temu montaż nie tylko przebiega bezproblemowo, ale również uzyskuje się bardzo równomierny wygląd sufitu, ponieważ oprawy idealnie do niego pasują. Dzięki wysokiemu strumieniowi świetlnemu emitują one również wystarczająco dużo lumenów, aby zapewnić dobre oświetlenie otoczenia w biurze.
Kolejną szczególnie atrakcyjną cechą tego typu opraw jest ich współczynnik UGR. Zwykle wynosi ona poniżej 19, dzięki czemu ludzie nie czują się oślepiani przez źródło światła. Dzieje się tak, ponieważ panele nie emitują swojego światła w sposób ukierunkowany, lecz rozproszony.
Panele LED idealnie nadają się do biura również pod względem temperatury barwowej. Dostępne są one głównie w barwach światła chłodnej bieli (4000 K) i bieli światła dziennego (6500 K). Wspomagają one koncentrację i uwagę pracowników oraz sprawiają, że nawet najdrobniejsze szczegóły stają się widoczne. Oprawy zaprojektowane specjalnie do użytku biurowego można znaleźć w naszej kategorii: oświetlenie biurowe.

 

Jakie temperatury barwowe mają panele LED?

Panele LED są dostępne w różnych temperaturach barwowych: biały dzienny (6 500 K), biały chłodny (4 000 K) i biały ciepły (3 000 K). Dwie pierwsze nadają się szczególnie do zastosowania w biurach lub obiektach użyteczności publicznej, a także w sektorze opieki zdrowotnej. Wspierają one uwagę i pokazują szczegóły, które zostałyby pochłonięte przez ciepłą białą barwę światła.
Ciepła biel z kolei stosowana jest przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest przytulna i relaksująca atmosfera. Obszarami zastosowania są tu na przykład hotele, gastronomia, ale także własny salon. Ciepłe białe światło pobudza ciało do relaksu i w ten sposób tworzy przyjemną atmosferę.

 

Czy istnieją panele LED z możliwością ściemniania?

Tak, wiele z naszych paneli LED jest ściemnianych. Tutaj sprzedajemy głównie produkty DALI. Skrót ten oznacza Digital Addressable Lighting Interface i oznacza, że takie oprawy mogą być sterowane i ściemniane zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Ponadto można stworzyć własny system oświetleniowy, który będzie działał całkowicie automatycznie. Oznacza to, że nie trzeba już nic robić samemu. Ściemnianie pozwala również zaoszczędzić na kosztach energii: im mniej lumenów emituje oprawa, tym mniej zużywa prądu. Wszystkie ściemnialne panele LED znajdziesz w naszej kategorii.

 

W jakich wymiarach dostępne są panele LED?

Panele LED można znaleźć we wszystkich możliwych wymiarach. Najpopularniejsze z nich to 60x60 cm i 120x30 cm. Inne rozmiary można wyszukać za pomocą filtra po lewej stronie produktów.

 

Jak montuje się panele LED w suficie?

Istnieje kilka możliwości montażu paneli LED w suficie. Najprostszą z nich jest montaż w suficie rastrowym. W tym przypadku wystarczy usunąć jedną z płyt sufitowych i umieścić w niej panel LED.
Możliwe jest również zamontowanie oprawy LED bezpośrednio na standardowym suficie. W tym celu zazwyczaj potrzebne jest odpowiednie akcesorium. W wielu przypadkach jest to rama, którą montuje się na suficie. Następnie można w nią włożyć panel LED.
Za pomocą odpowiednich akcesoriów można przymocować panel LED do sufitu.
Innym sposobem montażu jest zawieszenie panelu LED. W naszym sklepie znajdują się również odpowiednie akcesoria do tego. Należą do nich liny i karabinki, które najpierw montuje się na suficie. Następnie można go po prostu powiesić na suficie.
Panele LED można również powiesić na suficie za pomocą zestawu do podwieszania.

 

Jaka jest różnica między panelami LED montowanymi powierzchniowo a wpuszczanymi?

Różnica między panelami LED natynkowymi i wpuszczanymi jest szybko wyjaśniona: panele natynkowe są mocowane bezpośrednio do sufitu. Oznaczamy je informacją "montaż natynkowy", którą można również filtrować w naszym sklepie.

Z kolei panele wpuszczane są przeznaczone do wpuszczenia w sufit. Jest to szczególnie przydatne w przypadku sufitów rastrowych, ponieważ w tym przypadku wystarczy po prostu wymienić panel sufitowy na panel LED. Większość naszych produktów to panele wpuszczane. Jednak dzięki odpowiednim akcesoriom można je również zamontować bezpośrednio na suficie lub zawiesić pod sufitem.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie paneli LED do łazienek lub pomieszczeń wilgotnych?

Chcąc zamontować panel LED w łazience lub w pomieszczeniu wilgotnym, trzeba zwrócić uwagę na klasę ochrony IP danego produktu. Składa się ona zawsze z dwóch liczb. Pierwsza z nich określa stopień ochrony oprawy przed wnikaniem ciał stałych (np. kurzu). Druga wskazuje na ochronę przed wodą i parą wodną.
Jako podstawową zasadę można zapamiętać: Oprawy LED o stopniu ochrony IP44 są zabezpieczone przed bryzgami wody ze wszystkich stron. Można je zatem z powodzeniem stosować w łazience. Z kolei produkty o stopniu ochrony IP65 są całkowicie pyłoszczelne i chronione przed silnymi strumieniami wody. Jeśli chcesz zamontować swój panel LED w pomieszczeniu, w którym będzie on miał styczność z wodą, a nawet będzie nią czyszczony, powinieneś wybrać produkty o tej klasie szczelności IP.

Jakość oświetlenia w biurze może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracowników ,zapewniając czyste,ostre światło, które zwiększa widoczność ,a także zwiększa czujność,dobre samopoczucie i poprawia koncentracje.Po przełączeniu na panele LED produktywnośc personelu nie jest jedyną poprawą.Średni czas życia wynoszący 50 000 godzin i potencjalne oszczędności energii nawet nawet o 50% w porównaniu do oświetlenia fluorescencyjnego T5 i TL-D/T8 ,technologia LED zintegrowana z naszą gamą superdelikatnych,wszechstronnych i atrakcyjnych paneli LED obniży koszty.Panele LED można łatwo zainstalować w miejscach o ograniczonej wysokości sufitu i są zaprojektowane tak,aby idealnie zintegrować się z sufitem podwieszanym,aby uzyskać wykończone powierzchnie biurowe profesjonalnie wykończone.Wszechstronne ,ultra cienkie konstrukcje umożliwiają również swobodne zawieszenie poprzez zestaw do zawieszania lub zestaw do montażu powierzchniowego.Wprowadzenie soczewki mikroprazmatycznej zmniejsza odblaski ,aby sprostać europejskim przepisom oświetleniowym i zapewnia miękką,rozproszoną atmosferę oświetlenia.I to nie tylko pomieszczenia biurowe,które mogą korzystać z oszczędności energii LED. Panele LED są idealne do użytku w szkołach,bibliotekach,szpitalach i punktach gastronomicznych.

Pokaż więcej

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.