• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Oświetlenie LED Highbay

Oprawy LED są oprawami zwieszanymi zaprojektowanymi specjalnie do zastosowań przemysłowych,które zapewniają niezwykle wydajne wyjście świetlne przy znacznie niższych kosztach niż w przypadku tradycyjnych kabli wysokotonowych 250W i 400W HID i HIP.W porównaniu z wyposażeniem Highbay HID,wskażniki LED zapewniają oszczędność energii nawet o 69% i działają przy wysoce efektywnym poziomie 120+ lumenów na wat,co zapewnia wyjątkową oszczędność energii w miejscach,w których oświetlenie jest używane przez dłuższy czas.Ze względu na ich zadziwiające światło,urządzenia LED Highbay idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokości 5 do 12 metrów.Technologia LED highbay zapewniają wysoką jakość,ostre oświetlenie bez rozgrzewania,migotania lub blasku,a do 50 000 godzin koszty konserwacji są zminimalizowane.Wysokiej jakości światło produkowane przez te urządzenia dąży do zapewnienia produktywności i bezpieczeństwa Twoich pracowników.Klasyfikacja IP65 i klasyfikacja IK08 sprawiają,że są one odporne na wodę i pył,odporne na działanie amoniaku i korozji,a zatem są odpowiednie do zastosowań przemysłowych w magazynach ,stacjach, kolejowych ,supermarketach ,fabrykach ,portach lotniczych ,w stajniach i magazyna rolnych.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 119 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Dlaczego naświetlacze halowe nadają się do oświetlenia hal?



Reflektory LED typu high bay doskonale nadają się do oświetlenia hal.
Hale, w których pracują ludzie, muszą być dobrze oświetlone, aby stworzyć idealne warunki pracy i zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. W związku z tym, idealne oświetlenie hali musi być wyposażone w specjalne funkcje.

Wysokość sufitu w halach jest często większa niż w normalnych pomieszczeniach. Lampy muszą więc mieć tutaj znacznie wyższy strumień świetlny (lumeny). Dzięki temu można optymalnie oświetlić otoczenie. Większość produktów nie nadaje się do tego, ponieważ generują one po prostu zbyt mało światła. Przykładowo, przeciętna lampa LED ma strumień świetlny o wartości 820 lm.

Tu właśnie błyszczą reflektory typu high bay: mają one bardzo wysoki strumień świetlny (np.: 30 000 lm) i dlatego mogą zapewnić wystarczającą ilość światła w miejscu pracy. Zalecamy stosowanie oświetlenia LED typu high bay. Takie produkty są znacznie bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie halowe. Możesz zaoszczędzić do 70 % kosztów energii. Ponadto, lampy LED High Bay mają znacznie dłuższą żywotność, co znacznie zmniejsza koszty konserwacji i wymiany, a jednocześnie chroni środowisko.

Co jest ważne dla idealnego oświetlenia hali?

Jak już opisano powyżej, szczególnie ważne jest zapewnienie wystarczającej ilości światła w halach, aby pracownicy mogli pracować jak najbardziej wydajnie, a ryzyko wypadków było zminimalizowane. DIN EN 12464-1 ("Oświetlenie miejsc pracy i pomieszczeń wewnętrznych") jest tutaj dobrym przewodnikiem. Zgodnie z tą normą dla magazynów zalecany jest strumień świetlny o wartości 200 lumenów na metr kwadratowy (znany również jako luks). Hale, w których wykonywane są ciężkie prace, takie jak hale przemysłowe, wymagają co najmniej 300 lm/m². W zależności od dokładności pracy może być konieczne również 500 lm/m². 

Stopień ochrony odgrywa również ważną rolę w oświetleniu hal: na przykład, jeśli chcemy oświetlić halę, w której panuje wilgotny klimat lub lampa ma nawet regularny kontakt z wodą, należy zwrócić uwagę na stopień ochrony IP65. Oznacza to, że lampy są chronione przed strumieniami wody ze wszystkich kierunków. Dzięki stopniowi ochrony IP66 lampy można wystawiać nawet na działanie silnych strumieni wody. Tego typu naświetlacze wewnętrzne LED nadają się na przykład bardzo dobrze do stajni, gdzie często trzeba czyścić oświetlenie. Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie na blogu: Klasy ochrony IP i IK

Wreszcie, co nie mniej ważne, należy zastanowić się nad temperaturą barwową opraw wewnętrznych LED. W środowiskach pracy należy zasadniczo stosować oświetlenie o barwie chłodnej bieli (4000 K) lub bieli światła dziennego (6500 K). Dzieje się tak dlatego, że wysoka zawartość niebieskiego w tych jasnych kolorach pomaga pracownikom skoncentrować się i zwrócić uwagę. Oświetlenie ciepłobiałe (3000 K) lub bardzo ciepłobiałe (2700 K) może wyglądać bardziej zachęcająco, ale ma zbyt relaksujący efekt, który powoduje zmęczenie ludzkiego ciała. 

 

Wszystkie informacje na pierwszy rzut oka

  • Magazyny wymagają co najmniej 200 lm/m².
  • Hale, w których wykonywane są prace zgrubne, wymagają co najmniej 300 lm/m².
  • Hale, w których wykonuje się drobne prace, zyskują na wartości 500 lm/m².
    W halach o wilgotnym klimacie odpowiedni jest stopień ochrony IP65.
  • Jeśli lampy są regularnie czyszczone strumieniami wody, muszą mieć co najmniej IP66.
  • Zimna biel (4 000 K) i biel dzienna (6 500 K) sprzyjają koncentracji i uwidaczniają szczegóły.

 

Co to są Highbays?

Oświetlenie górne LED występuje w różnych formach
Termin "highbay" można przetłumaczyć po prostu jako "światło hali". Są to oprawy o szczególnie wysokim strumieniu świetlnym, dzięki czemu mogą oświetlać duże hale, takie jak fabryki i magazyny, ale także domy towarowe. Są one zazwyczaj dostępne w chłodnych białych (4000 K) i dziennych białych (6500 K) barwach światła, aby zwiększyć wydajność pracowników i stworzyć profesjonalne środowisko pracy. Przy ciepłym białym świetle (3000 K), na przykład, niektóre szczegóły, które są istotne dla danej pracy, nie byłyby wyraźnie widoczne.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.