• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
 • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
 • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Żarówki LED B22

Żarówki LED B22 i B15 łączą imponujące zużycie energii klasy A ++ z estetyką i funkcjonalnością tradycyjnych żarówek. Dzięki tym żarówkom oszczędzają Państwo pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, zapewniając jednocześnie taką samą komfortową atmosferę w domu lub w firmie, do której są Państwo przyzwyczajeni. Dzięki średniej żywotności do 15.000 godzin, żarówki LED B22 i B15 będą nadal produkować taką samą wysoką jakość światła w całym ich wyjątkowo długim okresie żywotności. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, żarówki LED B22 i B15 także nie odbarwią się w miarę upływu czasu. Wiele żarówek w tym zakresie oferuje atrakcyjnie widoczny żarnik, który pomaga odtworzyć atmosferę retro, co sprawia, że te żarówki ​​są idealne do zastosowania w domach w celach dekoracyjnych.
Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 36 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Co to jest żarówka bagnetowa?


Bańka bagnetowa to bańka z dwoma trzpieniami, które chowają się i rozszerzają w szczelinach wewnątrz oprawy, gdy są na swoim miejscu.
Żarówki z trzonkiem B22 i B15 to tak zwane żarówki bagnetowe. Standardowe mają średnicę 22 mm (B22), są też mniejsze rozmiary, np. B15 o średnicy 15 mm.


Czy żarówki bagnetowe powinny zostać zastąpione żarówkami wkręcanymi?


Bagnetowy system mocowania jest starszy niż nowoczesny system wkręcania żarówek. Model ten jest jednak nadal dostępny, mimo silnego trendu jego konkurenta, żarówki wkręcanej (trzonek E27 i E14). Niemniej jednak, gniazda bagnetowe są stopniowo wycofywane z rynku. Celem jest zastąpienie ich bezpieczniejszym rozwiązaniem: modelem wkręcanym E27.

Są one stosowane w starszych instalacjach, ponieważ zostały zastąpione przez nowoczesne żarówki z gwintem E14 lub E27. Żarówki bagnetowe są nadal w popycie dla antycznych lub artystycznych projektów oświetleniowych.

Istnieją wszystkie rodzaje B22 i B15 żarówki dostępne i poprowadzimy Cię w poniższym rozdziale, aby wybrać odpowiedni dla Ciebie. Oczywiście radzimy Państwu jak najszybciej wymienić je na żarówki LED: Państwa dom, budynek lub kondominium będzie wtedy spełniał obowiązujące normy bezpieczeństwa.

 

Jak wybrać właściwą żarówkę B22?

Przed zakupem żarówki B22, ważne jest, aby zrozumieć, jak jest ona zamocowana, aby uniknąć wyboru niewłaściwego modelu bazy: gniazdo musi być po prostu kompatybilne z bazą, a żarówka będzie do niej pasować.

 • Opcja ściemniania:
  Zaleca się wybór ściemnialnej żarówki B22, szczególnie w celu stworzenia szczególnej atmosfery w pomieszczeniu lub po prostu, aby móc zaoszczędzić więcej energii.

 • Temperatura barwowa:
  Przy wyborze lampy z trzonkiem bagnetowym B22 warto zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę barwową, która jest mierzona w stopniach Kelvina (K).
  Jest to zaznaczone w opisie produktu. Im wyższa liczba Kelwinów, tym chłodniejsza temperatura barwowa. Lampa LED B22: - o temperaturze od 1500 do 3500 K zalecana jest do pomieszczeń przeznaczonych do relaksu; - o temperaturze od 3500 do 6500 K sprzyja koncentracji przy pracy. Podsumowując, żarówka LED B22 jest skuteczną alternatywą dla żarówek żarowych. Żarówki LED B22 są dostępne w kolorach ciepłej bieli, chłodnej bieli i światła dziennego.


 • Moc świetlna:
  Wreszcie, tradycyjnie myślimy o watach (W), gdy mówimy o mocy światła. Jest to miara używana do określenia mocy konwencjonalnej lampy. Im wyższa liczba watów, tym jaśniejsze światło... i tym większe zużycie energii! Żarówki LED zużywają znacznie mniej energii do wytworzenia światła. Jednostka odniesienia jest zatem inna.
  Stosuje się lumen (lm). Urządzenie, które informuje nie o mocy, ale o ilości emitowanego światła. Oczywiście w przypadku diod LED nadal stosuje się jednostkę watów, ale może to być mylące. Na przykład, żarówka LED o mocy 9,5 W (około 800 lm) jest odpowiednikiem żarówki o mocy 60 W.

 

Jakie kształty są dostępne dla żarówek B22?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że podstawa żarówki LED B22 ma takie same wymiary niezależnie od kształtu żarówki.

Może mieć postać: globu; gruszki; płomienia; świecy; kuli; Edisona.


Gdzie są stosowane żarówki bagnetowe?

Ten produkt jest coraz mniej powszechne, ale nadal jest obecny na wielu starych żyrandoli lub na gniazdach budowy.
Idealnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach, które wymagają mocnego oświetlenia przez długi czas.

Często widuje się je również na zewnętrznych girlandach typu "guinguette". Posiadają wysoki współczynnik oddawania barw i nie zniekształcają prawdziwego koloru mebli. Żarówki B15 nadają się szczególnie do maszyn do szycia.

Istnieją również inne odmiany żarówek bagnetowych. Jeżeli po literze B dla typu podstawowego występuje inna duża litera, odpowiada ona innej specyfikacji lampy. Na przykład, litera "A" odnosi się do sektora motoryzacyjnego (skrót "A" oznacza motoryzację). Istnieją różne oznaczenia gniazd w zależności od rodzaju oświetlenia samochodowego:
BA15s: Kierunkowskazy, światła hamowania, światła cofania, tylne światła przeciwmgielne, światła do jazdy dziennej i oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
BAU15s: Kierunkowskazy (światła kolorowe)
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu. Przedstawimy Państwu listę wariantów i dalsze wskazówki dotyczące wyboru żarówki z trzonkiem bagnetowym.

 

Jak wymienić żarówkę bagnetową?

Można go szybko i łatwo zainstalować w ciągu zaledwie 30 sekund: nie są wymagane żadne modyfikacje elektryczne.
Z 2 bolcami z boku, musi być wsunięty i zatrzaśnięty przez podstawę. Jest on mocowany do gniazda za pomocą ruchu obrotowego i nie wkręca się podczas obracania.

 

Jakie są zalety żarówek bagnetowych?

Zasilane napięciem 230 V (a więc bez transformatora), żarówki te są niezawodne i wytrzymałe. Dostępne są w różnych mocach (od 2 do 15 watów), zarówno do oświetlenia głównego pomieszczenia, jak i do niewielkiego oświetlenia dekoracyjnego.

W porównaniu z żarówkami lub świetlówkami kompaktowymi, ten typ żarówki ma wyższą wydajność świetlną, wytwarzając jednocześnie mocne i jednolite światło bez utraty wydajności. Jego większa efektywność energetyczna skutkuje mniejszym zużyciem energii elektrycznej.

Kolejną istotną zaletą jest szybkość, z jaką się zapalają. Gwarantują one natychmiastowe oświetlenie od momentu włączenia, co oznacza, że nie musisz czekać, aż światło będzie idealne. Ponadto wydzielają one mało ciepła w porównaniu z lampami żarowymi, co może być korzystne w niektórych miejscach, gdzie emisja ciepła z lamp może być problemem. Nie ma ryzyka poparzenia.

Ponadto diody LED nie emitują promieniowania ultrafioletowego, nadają się do recyklingu i nie zanieczyszczają środowiska, zwłaszcza, że nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia materiałów (rtęć).

Znaczne oszczędności i niezrównana żywotność
Przy takim samym oświetleniu zużycie energii przez bagnet LED jest około 8 do 10 razy mniejsze niż w przypadku żarówki, co daje znaczne oszczędności na kosztach energii. Ponadto, diody LED B22 i LED B15 zostały specjalnie zaprojektowane, aby wytrzymać przez długi czas, ponieważ mają bardzo długą żywotność: średnio od 10 000 do 25 000 godzin. Ponadto, pod koniec cyklu życia, lampa nadal działa dobrze.

Zakup żarówek powinien być oczywiście inwestycją długoterminową. Diody LED są droższe niż lampy żarowe, ale mają dłuższą żywotność. Oznacza to, że prawie nigdy nie trzeba ich wymieniać. Jest to bardzo korzystne, ponieważ trzeba pamiętać o kosztach wymiany żarówki, np. w budynkach bez dozorcy.

 

Żarówki LED B22 i B15 łączą imponujące zużycie energii klasy A ++ z estetyką i funkcjonalnością tradycyjnych żarówek. Dzięki tym żarówkom oszczędzają Państwo pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, zapewniając jednocześnie taką samą komfortową atmosferę w domu lub w firmie, do której są Państwo przyzwyczajeni. Dzięki średniej żywotności do 15.000 godzin, żarówki LED B22 i B15 będą nadal produkować taką samą wysoką jakość światła w całym ich wyjątkowo długim okresie żywotności. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, żarówki LED B22 i B15 także nie odbarwią się w miarę upływu czasu. Wiele żarówek w tym zakresie oferuje atrakcyjnie widoczny żarnik, który pomaga odtworzyć atmosferę retro, co sprawia, że te żarówki ​​są idealne do zastosowania w domach w celach dekoracyjnych.
Pokaż więcej

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.