• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Taśmy LED

Paski LED to zabawa , innowacyjna i energooszczędna forma oświetlenia dekoracyjnego ,dostępnego w wielu kolorach i długościach.Ze względu na ich wytrzymałość i elastyczność,paski LED mogą być kształtowane i formowane,jakkolwiek chcesz.Możesz je użyć jako funkcja oświetlenia Twojej ulubionej szafki,parapetu bądż akcentowania telewizora.Zapewnij sobie nową i ekscytującą atmosferę oświetlenia domu - z paskami LED, możliwości są nieograniczone.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 59 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Co to są taśmy LED?

Taśmy LED to elastyczne paski świetlne, które służą jako oświetlenie pomocnicze lub akcentujące w różnych pomieszczeniach. Taśma LED ma obudowę PCB, która jest również znana jako płytka elektroniczna. Do tej płytki przymocowane są diody LED.
Warto wiedzieć! Zanim włączysz taśmę LED, musisz mieć ją całkowicie rozwiniętą. W przeciwnym razie istnieje szansa, że taśma LED nagrzeje się zbyt mocno i pęknie.

Jakie są zalety taśm LED?

Stosowanie taśm LED ma kilka zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

* Technologia LED pozwala zaoszczędzić średnio 70% energii w porównaniu do konwencjonalnego oświetlenia.
* Taśmy LED charakteryzują się długą żywotnością wynoszącą około 50 000 godzin.
* Ze względu na elastyczną konstrukcję pasków LED, światła te mogą być również umieszczane na powierzchniach z narożnikami.
* Paski LED mają wysoką wydajność świetlną do 2230 Lumenów na metr.

Jakie są rodzaje pasków LED?

Istnieją dwa rodzaje pasków oświetleniowych LED: paski LED SMD i paski LED COB. Różnica między tymi dwoma rodzajami taśm oświetleniowych polega na zastosowanej technologii. Taśmy LED SMD można rozpoznać po wielu diodach LED, które są przymocowane do taśmy w ustalonej odległości od siebie. To od samej taśmy LED zależy ile diod jest na niej umieszczonych (np. 60 diod na metr lub 120 diod na metr). Taśmy LED COB można rozpoznać po indywidualnej linii LED, która jest naniesiona na taśmę. Dzięki temu nie ma przerw w świeceniu, a więc te taśmy LED mają jednolitą wydajność świetlną. Taśmy LED SMD i taśmy LED COB są dostępne w wersji nieściemnialnej i ściemnialnej. Ponadto, masz do wyboru różne inteligentne taśmy LED i taśmy LED RGB. Możesz filtrować po tych cechach w sklepie internetowym Any-lamp.

Czy można przyciąć taśmę LED?

Tak, można! Nawet bardzo łatwo jest skrócić taśmę LED. Należy pamiętać, że taśmy LED można skracać tylko w wyznaczonych miejscach! Taśmy LED posiadają linie cięcia, często z ikoną nożyczek. Linie cięcia są umieszczone na taśmie w taki sposób, aby taśma LED po przecięciu nadal działała tak samo dobrze jak wcześniej. Nie należy więc przecinać taśmy w innych miejscach.

Czy można łączyć ze sobą kilka taśm LED?

Istnieje możliwość łączenia wielu taśm LED razem. Należy pamiętać, że moc połączonych taśm LED jest zgodna z maksymalnym obciążeniem sterownika LED (zasilacza). Jeśli przekroczysz to obciążenie, wtedy taśmy LED nie będą działać poprawnie lub nawet w ogóle. Sterowniki LED Noxion w naszym asortymencie mają maksymalne obciążenie 120W. Dopóki ta moc nie zostanie osiągnięta, można dalej łączyć ze sobą taśmy LED. Łączenie taśm LED może być wykonane na dwa sposoby: * poprzez połączenie dwóch wtyczek męskich / żeńskich; połączenie to jest wyraźnie widoczne i w niektórych sytuacjach może być odczuwane jako przeszkadzające. * Przy użyciu łączników taśm LED, są one praktycznie niewidoczne i są dostępne jako stałe złącza i elastyczne złącza.

Jak wybrać odpowiednią taśmę LED?

Którą taśmę LED wybrać zależy od przestrzeni, w której zamierzasz umieścić taśmy LED. Jest to ważne, aby znać właściwą długość taśmy LED, ale także, aby wybrać kolor światła, który pasuje do otoczenia.

Jakie długości pasków LED są dostępne?

Nasz asortyment składa się z różnych pasków LED w długościach: 1,8 metra, 4,5 metra, 5 metrów i 10 metrów. Tutaj szczególnie taśmy LED 5 metrów w kilku wariantach dostępnych. Długość taśmy LED może być, jak wyjaśniono wcześniej, przedłużony przez połączenie dwóch pasków świetlnych razem. Dzięki temu można, na przykład, łatwo stworzyć pasek LED 10 metrów.

Jakie kolory światła mają taśmy LED?

Paski LED są dostępne w kolorach RGB i/lub w kolorze białym. W przypadku pasków LED RGB można myśleć o pasku LED w jednym kolorze lub o inteligentnych paskach LED, które mogą przełączać się między różnymi kolorami. Paski LED z białym światłem są dostępne w 4 różnych kolorach światła:

* Bardzo ciepła biel (2700K); ta temperatura barwowa zapewnia nastrojowe oświetlenie.
* Ciepła biel (3000K); to światło nadaje pomieszczeniu zachęcający charakter.
* Chłodna biel (4000K); ma świeży wygląd, który przyczynia się do koncentracji.
* Światło dzienne białe (6000K); dzięki świeżemu światłu przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy.

Paski LED to zabawa , innowacyjna i energooszczędna forma oświetlenia dekoracyjnego ,dostępnego w wielu kolorach i długościach.Ze względu na ich wytrzymałość i elastyczność,paski LED mogą być kształtowane i formowane,jakkolwiek chcesz.Możesz je użyć jako funkcja oświetlenia Twojej ulubionej szafki,parapetu bądż akcentowania telewizora.Zapewnij sobie nową i ekscytującą atmosferę oświetlenia domu - z paskami LED, możliwości są nieograniczone.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.