• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Oświetlenie LED z sensorem

Oświetlenie LED połączone z czujnikiem zmierzchu lub ruchu, zapewnia jeszcze większe korzyści w zakresie oszczędzania energii,zapewniając że światła są włączone tylko wtedy,gdy ich potrzebujesz.Niezależnie od tego ,czy potrzebujesz opraw zewnętrznych ,które oświetlą Twój podjazd po powrocie do domu z pracy,czy czujniki wykrywania drgań zmierzchowych,które będą włączane tylko wtedy,gdy poziomy świała są niskie,na tej stronie znajdziesz pełny asortyment produktów,które łączą inteligentną technologię czujników z ultra sprawnymi modułami LED.

Filtruj wedługKategoria
Aktualne wyszukiwanie
1-24 poza 49 znalezionych wyników
Filtry
Sortuj wg

Oszczędzaj energię dzięki lampom LED z czujnikiem i czujnikom ruchu!


Czujniki zdobywają coraz większą popularność w świecie oświetlenia. Podczas gdy diody LED stały się niemal wszechobecne, ludzie szukają nowych sposobów na dodatkowe oszczędzanie energii. Oczywiście, dzięki nowym technologiom, oświetlenie LED zawsze będzie energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych źródeł światła. Jednak rosnący popyt na czujniki ruchu i światła LED pokazuje, że są one również skutecznym sposobem na oszczędzanie jeszcze większej ilości energii.

Jakie światła sensoryczne tam są?

Możesz rozróżnić różne rodzaje czujników: czujniki ruchu, czujniki obecności i czujniki światła dziennego. Wszystkie trzy mają tę zaletę, że włączają się tylko wtedy, gdy oświetlenie jest rzeczywiście potrzebne. Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu energii. Eleganckim efektem ubocznym jest to, że włączają się one automatycznie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niektóre produkty działają nawet całkowicie bez prądu! Są to solarne lampy LED z czujnikami ruchu, które gromadzą energię słoneczną, by rozświetlać ciemność.

Co robi czujnik ruchu?

Jak sama nazwa wskazuje, czujniki ruchu reagują na ruch. Czujniki ruchu mogą wykrywać ruch za pomocą promieniowania podczerwonego. Wskazuje ona ciepło przedmiotów i powoduje, że lampa czujnika włącza się, gdy wykryte zostanie zwiększone ciepło. Dodatkowo wiele świateł pozwala na ustawienie czasu opóźnienia, czyli czasu pomiędzy wykryciem ruchu a włączeniem się światła.

Uwaga: Oprócz klasycznych LED-owych czujników ruchu istnieją także tzw. czujniki obecności. Ich technologia czujników podczerwieni ma być tak czuła, że produkty te będą nadawały się tylko do użytku wewnętrznego. Czujniki obecności LED mogą być stosowane na przykład w biurze lub w domu. Reagują one na dotknięcie klawiatury lub ruch myszki.

Co robi czujnik światła dziennego?

Czujniki światła dziennego nieustannie mierzą ilość naturalnego światła w danym środowisku. Gdy wartość ta jest zbyt niska, np. gdy na dworze robi się ciemno, oświetlenie włącza się automatycznie. Może to oznaczać natychmiastowe przełączenie między włączeniem a wyłączeniem. Obecnie jednak możliwe jest także płynne przejście między stanami pracy, tak że światło powoli wzrasta do 100% jasności.

Wszystkie typy czujników mają swoje popularne zastosowania. Dzięki temu łatwiej jest wybrać odpowiednie światło LED z czujnikiem. W końcu to Ty decydujesz, do czego chcesz używać tego produktu. Poniżej pokazujemy różnice w użyciu, rozmieszczeniu i oszczędności energii na każdy czujnik. Po pierwsze, rozróżniamy miejsce instalacji: wewnątrz lub na zewnątrz.

Jakie lampy LED z czujnikiem i czujniki ruchu wybrać na zewnątrz?

Zewnętrzne czujniki światła dziennego są często umieszczane przy drzwiach wejściowych, w ogrodach lub na podjazdach. Dzięki temu łatwiej i bezpieczniej jest wrócić do domu i zaparkować samochód czy rower. Technologia czujników jest również wykorzystywana na parkingach, jako oświetlenie uliczne lub przy wejściach do firm. Ważne jest, by zwrócić uwagę na odpowiednią klasę ochrony. Stopień IP dla opraw zewnętrznych z czujnikami ruchu powinien wynosić co najmniej 44, a najlepiej 65. To gwarantuje, że oprawy wytrzymają warunki pogodowe.

 

Czujniki ruchu w pomieszczeniach

Czujniki ruchu są popularne w oświetleniu nocnym w pomieszczeniach, np. w sypialniach, korytarzach czy na schodach. Zapewniają orientację i włączają się automatycznie bez potrzeby szukania włącznika światła w ciemności. Jednak czujniki i sensory ruchu LED są również bardzo popularne w biurach czy magazynach. Ponadto są one energooszczędne, gdyż nie wymagają stałego oświetlenia. Czujniki w magazynach, na przykład, mogą wykrywać pracowników i oświetlać tylko ich obszar. Kiedy pracownicy się przemieszczają, niepotrzebne światła są gaszone, a niezbędne włączane. Zasada ta sprawdza się równie dobrze w biurowych korytarzach czy łazienkach; w każdym miejscu, które nie jest stale zajęte.

Your request has been successfully sent!

Our sales team will now contact you shortly. Together with you, we will collect your data and talk about your personal advantages. Thank you for your trust!

We are sorry

Unfortunately you can only request a quotation if you are an installer or a company. You can always use the special tier discounts for our products.