Menu
Obsługa klienta
  • Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 569 złotych (bez VAT) 700 złotych (z VAT)

  • Ponad 10000 produkty

  • Gwarancja do 5 lat

Informacje o produktach Philips


 

Jeśli zauważą Państwo, że niezbędna jest wymiana żarówki, lub gdy chcą Państwo zmienić atmosferę w pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych danych technicznych.

Najpierw należy zweryfikować jaką moc posiada dana żarówka Philips. Ważną informacją jest fakt czy działa ona pod 12V czy 230V. W niektórych przypadkach niezbędny jest statecznik, który należy wybrać sugerując się typem i mocą lampy. Jeśli posiadają Państwo żarówkę o mocy 35W, należy użyć statecznika obsługującego tą moc. W większości przypadków żarówki o różnej mocy wymagają różnych stateczników. W przypadku zmiany żarówki na taką o mocy 50W, wraz z nią należy wymienić statecznik odpowiadający tej mocy.  Nasze transformatory halogenowe mogą być używane zarówno do żarówek halogenowych jak i żarówek LED Philips.

Trzonek 

Bardzo ważnym punktem specfikacji żarówek Philips jest rodzaj trzonka. Wymienić można źródła światła jedynie z tym samym trzonkiem. Jeśli aktualnie używają Państwo żarówki z trzonkiem E14, tylko inna żarówka z trzonkiem E14 będzie pasować do oprawy oświetleniowej. Prosimy o zapoznanie się z poniższym wykresem w celu prawidłowego rozpoznania i rozróżnienia trzonków konkretnych żarówek Philips.
 


Specyfikacja techniczna żarówek Philips

Najważniejsze dane specyfikacji technicznej każdej żarówki Philips to:

  • Kelvin (K): temperatura barwy światła.
  • Lumen (lm): strumień świetlny.
  • Wskaźnik oddawania barw: jak odwzorowane są kolory oświetlanych przedmiotów.
 

Temperatura barwy światła: Kelvin (K)

Najczęściej wystęujące temperatury barwy światła to:

  • 2700K = bardzo ciepła biała. Zapewnia miłą i przytulną atmosferę (oświetlenie domu czy kuchni).
  • 3000K = ciepła biała. Światło neutralne, przyjemne dla wzroku (oświetlenie biurasklepu).
  • 4000K = zimna biała. Jasne, wyraźne białe światło. Doskonałe do magazynów (oświetlenie przemysłowe).
  • 6500K = światło dzienne. Doskonale sprawdza się w produkcji gdzie każdy szczegół musi być postrzegany (oświetlenie przemysłowe).



Strumień światła: lumen (lm)

Lumen to jednostka strumienia świetlnego i wskazuje na całkowitą ilość światła, jaka emitowana jest przez źródło światła. Aby zdecydować się na konkretny model lampy Philips, proponujemy sprawdzić odpowiednią liczbę lumenów. Dla ułatwienia wyboru, poniżej znajdą Pańswo tabele, która informuje jaką ilość światła otrzymujemy z żarówek o konkretnej mocy.

 

Wskaźnik oddawania barw (Ra)

Wskaźnik oddawania barw informuje nas jak dobrze odwzorowane są kolory oświetlanych przedmiotów. 
Świetlówki Philips TL oznaczaone są w następujący sposób: 827/830/840/865. Cyfra 8 informuje nas o wskaźniku oddawania barw rzędu 80Ra, liczby 27/30/40/65 to temperatura barwy światła w Kelvinach (K). 
Wyniki pomiędzy 90, a 100Ra przyczyniają się do praktycznie idealnej prezentacji oświetlanych przedmiotów. Kolory są takie jak w rzeczywistości, czerwień pozostaje głęboka i soczysta, kolory nie są wyblakłe czy stłumione. Żarówki charakteryzujące się wskaźnikiem 90Ra oraz 100Ra znajdują zastosowanie w szpitalach, salonach samochodowych, studiach graficznych czy sklepach odzieżowych oraz z żywnością.

 

 

Żarówki LED

Jedna żarówka LED zbudowana jest z kilku diod (Light Emitting Diode). LED cechują się bardzo wysoką energooszczędnością oraz niezwykle długą żywotnością. Ze względu na coraz większą popularność oświetlenia LED, nasz oferta ciągle powiększa się o kolejne modele i wersje żarówek LED Philips. Obecnie najczęściej sprzedawaną żarówką LED jest . Zastępuje ona żarówki tradycyjne o mocy 40W.

Żarówki halogenowe

Potoczne "halogeny" to odmiana żarówek tradycyjnych. Szklana bańka żarówki zawiera gaz zwany halogenem, pod wysokim ciśnieniem. W związku z technologią produkcji, są dużo mniejsze niż żarówki tradycyjne. Halogeny są w dalszym ciągu bardzo popularne i posiadamy ich szeroką gamę w ofercie sklepu NowaZarowka.pl.

Świetlówki kompaktowe (świetlówki PL)

Świetlówki kompaktowe są bardzo podobne do żarówek energooszczędnych, jednak przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych. są niezintegrowane ze statecznikiem elektronicznym i powinien być on zamówiony dodatkowo. Świetlówki Philips PL posiadają inny trzonek niż żarówki energooszczędne - można go łatwo rozpoznać po 2 lub 4 pinach/wtykach w podstawie świetlówki.

Świetlówki liniowe

Świetlówki Philips TL to świetlówki rurowe, które emitują światło poprzez wyładowanie gazu znajdującego się wewnątrz tuby. Fluorescencyjne pokrycie świetlówki definiuje temperaturę barwy światła. W swojej ofercie posiadamy bardzo wiele różnych wersji świetlówek liniowych Philips. Nowoczesne świetlówki Philips cechują się bardzo długą żywotnością oraz oszczędnością energii elektrycznej. Świetlówki Philips różnią się długością oraz średnicą - 26mm dla modeli TL-D oraz 16mm dla modeli T5. 

Lampy wyładowcze

 emitują światło poprzez wyładowanie przez wprowadzenie do wnętrza bańki ładunku elektrycznego. Gaz zamknięty jest w lampie pod bardzo wysokim ciśnieniem. Najbardziej znanym rodzajem lamp wyładowczych są lampy ksenonowe, używane w przemyśle motoryzacyjnym. Aby zapewnić poprawne działanie niezbędne jest użycie odpowiedniego statecznika.

W swojej ofercie posiadamy również kompaktowe lampy wyładowcze bardzo często używane do oświetlania sklepów.
Żarówka energooszczędna to właściwie złożona kilka razy świetlówka liniowa. Jest dużo bardziej energooszczędna i cechuje się bardzo długą żywotnością w porównaniu do żarówek tradycyjnych czy halogenowych.  mogą posiadać różny trzonek jak np. E14 czy E27. Najnowsza technologia produkcji zapewnia natychmiastowy start żarówki oraz pełną moc świecenia w bardzo krótkim czasie.

Lampy specjalistyczne

W tej kategorii oferujemy Państwu lampy specjalistyczne znajdujące wiele różnych zastosowań. Najczęściej używane są w teatrach, szpitalach czy drukarniach ze względu na swoje wyjątkowe właściwości.

Stateczniki

W przypadku niektórych źródeł światła, do poprawnej pracy lub przedłużenia ich żywotności należy używać odpowiedniej aparatury, takiej jak stateczniki, transformatory czy zapłonniki. 

Żarówki tradycyjne

Tradycyjne żarówki działają dzięki zapłonowi żarnika znajdującego się we wnętrzu bańki. Kilka lat temu Unia Europejska zdecydowała się rozpocząć wycofywanie tego rodzaju żarówek z produkcji oraz sprzedaży. Ze względu na zakazy obowiązujące od 1 września 2012, NowaZarowka.pl również zdecydowała się na wycofanie tradycyjnych żarówek ze swojej oferty. Posiadamy oczywiście wiele alternatywnych produktów, które charakteryzują się dłuższą żywotnością oraz zdecydowaną oszczędnością energii elektrycznej. Najczęściej wybieranymi zamiennikami są żarówki LED, halogenowe lub żarówki energooszczędne.