• Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 500 złotych
  • 5500 żarówek i opraw Bezpośrednia dostępność towaru
  • Wszystko w ramach gwarancji Do 5 lat gwarancji

Żegnaj Halogenie!


halogen bulbs

 

“Byłeś światłem w ciemności - ale teraz czas się pożegnać“

 W sobotę 1 września 2018 r. Stopniowe wycofywanie żarówek halogenowych zgodnie z etapem 6 skonsolidowanego rozporządzenia (WE) nr 244/2009). Od tego momentu napięcie sieciowe * bezhalogenowe żarówki halogenowe * (niższe niż klasa efektywności energetycznej B) nie spełnia już wymagań ekologicznych Unii Europejskiej. Po tym czasie, po prawie 60 latach rozjaśniania domów, halogen zostanie zbanowany.

 

Czy po 1 września można kupić żarówki halogenowe?

 

Tak, po tej dacie nadal możesz używać i kupować żarówki halogenowe . Dostawcy i sklepy będące w posiadaniu zapasów halogenu nadal mogą być sprzedawane, gdy rozporządzenie wejdzie w życie 1 września. Jednak po tej dacie (główne napięcie bezkierunkowe) żarówki halogenowe nie mogą być dłużej produkowane lub importowane do UE.Dlaczego żarówki halogenowe są wyłączane?

halogen bulb

Stopniowe wycofywanie żarówek halogenowych odbywa się w ramach unijnych wymogów w zakresie ekoprojektu, których celem jest regulacja liczby nieefektywnych źródeł światła na rynku. Ten krok ma na celu popchnięcie zarówno przedsiębiorstw, jak i konsumentów do wyboru energooszczędnego oświetlenia LED w celu zmniejszenia wpływu na środowisko i śladu węglowego w Europie. Szacuje się, że stopniowe znoszenie halogenów zmniejszy się o ponad 15 mln ton emisji węgla rocznie. Jest to równe rocznemu zużyciu energii elektrycznej w Portugalii.Czy przejście na żarówki LED obniży koszty energii?

 

Tak, żarówki LED mają wyższy koszt początkowy niż halogen, ale główną zaletą jest to, że żarówki LED są znacznie bardziej energooszczędne niż halogeny. Żarówki LED zużywają do 90% mniej energii w porównaniu do halogenów. Pozostałym produktem chlorowców jest emisja ciepła. Emisje ciepła z żarówek halogenowych mają negatywny efekt uboczny w środowisku szkolnym i biurowym, ponieważ działają również w celu ogrzania wnętrza. Diody LED nie emitują ciepła i dlatego działają lepiej jako światło w środowisku wewnętrznym niż w halogenach. Zaletą diod LED jest ponadto ich dłuższa żywotność wynosząca około 15-20 lat w porównaniu z dwoma latami halogenów. W końcu zaoszczędzisz na rachunku za energię, zmniejszysz zużycie energii oraz koszty zużycia i konserwacji, przełączając się na LED.Skąd mam wiedzieć, którą żarówkę LED powinienem kupić?

 

Staraliśmy się, aby jak najłatwiej było znaleźć właściwą żarówkę LED, przejść do żarówek LED, a następnie użyć naszego filtra, aby znaleźć odpowiednią wersję LED. To bardzo proste, a wybierając wersję LED, dokonujesz zrównoważonego wyboru! LED jest energooszczędny, tańszy w dłuższej perspektywie i lepszy dla środowiska. Wciąż masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszą obsługą klienta już teraz!Symbol Eco

Pokolenie, które dorastało przy użyciu żarówek halogenowych, nauczyło się, że watt jest równy światłu. Im wyższy watt, tym więcej światła. Ale to już nie jest prawda. Ponieważ diody LED zużywają mniej energii, ale emitują taką samą jasność, musimy wybrać żarówkę ledową w zależności od ich strumienia świetlnego, mierzonego w świetle. W tym blogu "Co to jest Lumen?" Znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz i ile lumenów potrzebujesz, aby znaleźć swojego zamiennika led.Które lampy halogenowe są nadal dostępne?

 

Istnieją pewne wyjątki od tej reguły: żarówki halogenowe R7s, kapsułki halogenowe G9 i G4. Żarówki te są zgodne z etapem 5 rozporządzenia w sprawie ekoprojektu i dlatego są nadal dostępne na rynku europejskim.
lampy halogenowe r7s

Lampy halogenowe R7s


lampy halogenowe g9

Lampy halogenowe G9


lampy halogenowe g4

Lampy halogenowe G4

*napięcie główne - napięcie zasilania systemu krajowego, które wynosi 230 V dla użytku domowego.

*Bezkierunkowe żarówki - emitują światło równomiernie we wszystkich kierunkach. Przeciwstawne do kierunkowych żarówek, w których emitowane jest światło pod określonym kątem.