Menu
Obsługa klienta
  • Darmowa wysyłka Dla zamówień powyżej 569 złotych (bez VAT) 700 złotych (z VAT)

  • Ponad 10000 produkty

  • Gwarancja do 5 lat

Które Lampy LED mają funkcje ściemnialną?

dimmed bulbs

Jest to coś, o co wiele osób pyta kupując oświetlenie LED. Czy mogę przyciemnić żarówkę LED? Odpowiedź jest prosta. Tak, możesz przyciemnić LED, ale nie wszystkie żarówki LED są ściemniane.
Jak działa ściemnianie żarówki LED?

 

Elementem świecącym w lampie LEDowej jest LED. Skrót ten oznacza Light Emitting Diode. Im więcej energii elektrycznej przechodzi przez diodę LED, tym więcej światła daje. Odwrotnie działa to w ten sam sposób, im mniej mocy, tym mniej światła daje.

 

hospital

Jak mogę sprawdzić, czy żarówka LED może być ściemniana?

 

W większości przypadków wszystkie modele żarówek LED są dostępne w wersji ściemnialnej. Ale nie zawsze są standardowe ściemniacze. Upewnij się, że nazwa produktu lub specyfikacja wymieniają "ściemnialne". W ten sposób możesz być pewien, że Żarówka LED jest ściemniana.

 

https://www.nowazarowka.pl/zarowki-led?dimmable=Yes

 

Do ściemniania żarówek LED wymagany jest ściemniacz. W większości przypadków Twój aktualny dimmer służy do przyciemniania żarówek halogenowych i żarowych. Każdy ściemniacz ma minimalną moc, moc ta wynosi 40-80W. Jeśli wymienisz swoje stare żarówki na diody LED, łączna moc pozostanie poniżej minimalnej mocy ściemniacza. W rezultacie żarówki LED mogą nie ściemniać się w ogóle lub bardzo źle, co powoduje miganie. Jeśli Twoje żarówki LED nie działają na Twoim bieżącym ściemniaczu, wybierz ściemniacz LED z tylną krawędzią 0-150W, ponieważ na tym ściemniaczu pracuje +/-85% żarówek LED.

 

Czy mogę przyciemniać bez ściemniacza ?

 

Dzięki dzisiejszej technologii można teraz ściemniać bez ściemniacza! Może się to teraz stać w przypadku nowej linii produktów Philips, SceneSwitch. Przeczytaj o tym na naszym blogu: Żarówka LED Philips SceneSwitch: włącz światło bez ściemniacza.

 

scene switch light